Masz pytania? Zadzwoń (+48) 91 88 76 022

Rolety do okien dachowych

Roleta Basic Dachowa

cena przed rabatem 127,72 PLN
od 102,18 PLN
w tym VAT plus koszty wysyłki
 • 2 modele
 • do okien Velux, Fakro, Roto
 • również do okien niestandardowych
 • około 130 tkanin
 • przystępna cena
Zachęcamy do zamówienia bezpłatnych próbek tkanin. Proszę kliknąć tutaj, aby przejść do zamówienia.
-20%

Roleta Premium Dachowa

cena przed rabatem 177,37 PLN
od 141,90 PLN
w tym VAT plus koszty wysyłki
 • blenda oraz szyny prowadnicy z aluminium
 • bezstopniowa regulacja
 • do okien Velux, Fakro, Roto
 • również do okien niestandardowych
 • około 130 tkanin
Zachęcamy do zamówienia bezpłatnych próbek tkanin.Proszę kliknąć tutaj, aby przejść do zamówienia.
-20%

Rolety dachowe - ładna i funkcjonalna ochrona przed słońcem

Roleta na okno dachowe to rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w potrzeby dzisiejszych wnętrz. W nowoczesnym budownictwie często pojawiają się skosy, na przestrzeń mieszkalną lub biurową wykorzystuje się również poddasza. W takich wnętrzach dostęp naturalnego światła zapewniany jest głównie przez okna połaciowe.

Rolety na okna dachowe pozwalają łatwo i skutecznie regulować natężenie promieni słonecznych, chronią w ten sposób domowników przed zbyt wysoką temperaturą i dyskomfortem. Zimą dodatkowo izolują i zabezpieczają pomieszczenie przed wychłodzeniem.

Rolety dachowe na wymiar - idealne rozwiązanie do niestandardowych wnętrz

Adaptacja poddasza z wieloma skosami często wymaga zastosowania okna o niestandardowych wymiarach. W takich przypadkach trudno jest znaleźć odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Roleta dachowa na wymiar pozwala perfekcyjnie dopasować nie tylko rozmiar produktu, ale także najwygodniejszy sposób montażu oraz kąta nachylenia. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję, że materiał nie będzie odstawał ani brzydko zwisał, a całość okna zostanie w razie potrzeby zasłonięta.

Rolety na okna dachowe - czym kierować się przy wyborze?

Rolety na okna dachowe traktuje się zwykle jako element wyposażenia wnętrza spełniający przede wszystkim funkcje praktyczne, czyli zapewnienie cienia i chłodu użytkownikom danego pomieszczenia. Dodatkowo zimą chronią one przed utratą ciepła. Tymczasem mogą być też ozdobą danego pomieszczenie i uzupełniać jego wystrój. Z tego względu, wybierając rolety dachowe, warto wziąć pod uwagę zarówno ich rodzaj jaki i materiał, z jakiego zostały wykonane.

Rolety do okien dachowych - z jakich materiałów są wykonane?

Wybierając rolety dachowe na wymiar, warto poświęcić nieco czasu na dobór najlepszego materiału, z którego zostały wykonane. Na Państwa ostateczną decyzję wpływ powinny mieć, oczywiście gust i osobiste upodobania, ale również nasłonecznienie danego pomieszczenia, styl, w jakim zostało urządzone oraz intensywność jego użytkowania.

W produkcji rolet okiennych wykorzystuje się:

 • tekstylia - roleta na okno dachowe najczęściej wykonana jest z materiałów sztucznych, zwłaszcza w pomieszczeniach biurowych. Są one trwalsze, łatwiejsze do czyszczenia i odporniejsze na działanie promieni słoneczne niż rolety na okna dachowe uszyte z tkanin naturalnych.
 • folię refleksyjną - roleta dachowa na wymiar wykonana z tego materiału świetnie sprawdzi się w mocno nasłonecznionych wnętrzach. Zastosowanie folii refleksyjnej pozwala na zredukowanie przenikania energii cieplnej do wnętrza nawet o 80%.
 • papier - rolety dachowe tego typu nie należą, niestety do najtrwalszych. Do ich zalet należy natomiast zaliczyć niską cenę, fakt, że są bardzo lekkie oraz walory estetyczne. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu orientalnym, z dala od zasięgu dzieci.
 • trzcina i bambus - rolety do okien dachowych w stylu eko pięknie wyglądają i doskonale wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Wymagają częstszego czyszczenia niż rolety tekstylne. Polecane są do pomieszczeń o niskim nasłonecznieniu.

Interesuje Państwa konkretna roleta dachowa? Sklep Sunlux24 przygotuje ją w każdym wymiarze, również niestandardowym.

Własny nadruk - niepowtarzalna roleta na okno dachowe

Jeśli pragną Państwo samodzielnie zaprojektować swoje rolety dachowe, sklep Sunlux24 oferuje taką możliwość. Umieszczenie ulubionej grafiki lub zdjęcia na rolecie sprawi, że wnętrze zyska niepowtarzalny charakter, a Państwa roleta dachowa na wymiar będzie zupełnie wyjątkowa. Dzięki zastosowaniu procesu sublimacji farba wnika bezpośrednio w tkaninę, a nadruk jest wyjątkowo trwały.

Pragniemy podkreślić, że stosowane przez nas barwniki są w pełni bezpieczne, posiadają niezbędne atesty i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, dzięki czemu bez obaw można umieścić rolety dachowe na wymiar z fotodrukiem także w pokoju dziecięcym.

Jak kupować rolety dachowe? - sklep Sunlux24

Czy przy zakupie rolet okiennych konieczne jest szukanie fachowców, którzy przyjadą, wymierzą, a następnie zamontują wybrany przez Państwa produkt? Na szczęście nie! Jeśli podoba się Państwu konkretna roleta dachowa, sklep internetowy Sunlux24 dostarczy ją w odpowiednim rozmiarze, idealnie dopasowaną do każdego okna.

Wystarczy skorzystać z naszego konfiguratora BlindsPRO, podać wymiary okna (w przypadku okien standardowych prosimy o podanie nazwy producenta i danego modelu), preferowany sposób montażu i wybrany materiał. Resztą zajmiemy się my.

W jaki sposób montowana jest roleta dachowa? - sklep Sunlux 24

Rolety dachowe mogą być montowane na kilka różnych sposobów, w zależności od modelu. Najczęściej jest to montaż na ramie za pomocą uchwytów lub płytek samoprzylepnych. Możliwy jest również montaż w świetle szyby. Wszystkie rolety dachowe sklep dostarcza z kompletem uchwytów montażowych. Dla Państwa wygody, w zakładce “Jak montować?” umieściliśmy animacje, filmy oraz szczegółowe instrukcje montażu, dzięki którym z łatwością zrobią to Państwo samodzielnie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Inne produkty