Masz pytania? Zadzwoń (+48) 91 88 76 022

Silniki do rolet zewnętrznych

Silniki do rolet zewnętrznych

od 189,00 PLN
w tym VAT plus koszty wysyłki
  • Silniki trzech producentów
  • Silniki ze sterowaniem radiowym
  • Nowoczesne silniki z rodziny Somfy io

Silnik do rolety - komfort i wygoda obsługi

Rolety zewnętrzne to jedne z najskuteczniejszych barier przed promieniami słonecznymi oraz ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Tego typu produkty przeznaczone są w zasadzie na każdą porę roku - gwarantują całoroczną ochronę.

Bez względu na to, czy na zewnątrz panują upały, czy też duże mrozy - korzystając z rolet zewnętrznych, w każdej chwili możesz w prosty sposób kontrolować ilość wpadającego do naszych pomieszczeń światła. Odpowiednią regulację zagwarantuje Ci silnik do rolet zewnętrznych.

Wybór tego typu produktów może dla niektórych być sporym wyzwaniem. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak dobrać silnik do rolety zewnętrznej, porozmawiaj ze specjalistą z naszego sklepu. Kilka podpowiedzi znajdziesz też poniżej.

Silniki rolet zewnętrznych - sterowanie ręczne czy radiowe?

Jedno jest pewne: rolety nie działałyby w sposób prawidłowy, gdyby nie zainstalowany w nich specjalny mechanizm. Silnik do rolet zewnętrznych to nic innego jak mechaniczny napęd, który wprawia w ruch poszczególne lamele, zapewniając ich optymalną regulację góra-dół. Sterowanie napędem do rolet zewnętrznych odbywać może się na dwa sposoby: ręcznie (za pomocą przełącznika) lub zdalnie (za pomocą dołączonego do zestawu pilota).

W obu przypadkach sterowanie roletą jest bardzo proste, a co najważniejsze - naprawdę ciche. Sterowanie ręczne odbywa się za pomocą przełącznika zamontowanego wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Długość kabla elektrycznego wychodzącego od silnika do rolety ułatwia podłączenie go w dogodnym dla Ciebie miejscu.

W przypadku radiowego napędu do rolety jeden pilot (włącznik) może sterować kilkoma roletami. Można też zdecydować się na zakup kilku pilotów do obsługi tej samej rolety. Transmisja sygnału odbywa się bezprzewodowo, co jest - po prostu - bardzo wygodne.

Silnik rolet zewnętrznych wykorzystuje standardowe napięcie 230 V. Silniki sterowane radiowo korzystają dodatkowo z częstotliwości radiowej na paśmie 50 Hz. Zużycie energii to średnio 90 W.

Skonfiguruj napęd do rolet zewnętrznych według własnych potrzeb

Dobór silnika do rolety zewnętrznej powinien zależeć w dużej mierze od wielkości rolet. Ważne są takie dane techniczne napędu, jak: moment obrotowy, prędkość nominalna i maksymalny udźwig. Dzięki dostosowaniu mocy silnika do rozmiaru Twojej rolety, zyskasz pewność, że mechanizm zatrzyma się w odpowiednim momencie, a lamele nie wypadną z prowadnic. Odpowiadają za to tzw. krańcówki, które reguluje się za pomocą specjalnego klucza.

Dzięki stale powiększającej się ofercie w sklepie Sunlux24 znajdziesz kilkadziesiąt różnych modeli napędu do rolet, które pasują do najpopularniejszych konstrukcji. W zestawie, oprócz silnika, znajdziesz wieszak, adapter i zabierak, dzięki którym montaż będzie banalnie prosty. Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać silnik do rolety zewnętrznej, skontaktuj się z naszą infolinią - nasi konsultanci służą pomocą od poniedziałku do piątku.

Szukasz napędu do rolety? Wejdź na Sunlux24.pl

Jeśli wiesz już, jaki silnik powinieneś zastosować przy swoich roletach, przejdź do kolejnego kroku i skorzystaj z naszego darmowego konfiguratora. Zakup w sklepie Sunlux24 jest banalnie prosty, a zamówienie dostarczają kurierzy.

Uwaga: produkty o dużych wymiarach, których szerokość przekracza 3m - z reguły wymagają dłuższego czasu dostawy. Wynosi on wówczas 12-16 dni.

Życzymy udanych zakupów!