Masz pytania? Zadzwoń (+48) 91 88 76 022

Żaluzje drewniane

Żaluzje Basic Drewniane

cena przed rabatem 298,70 PLN
od 238,96 PLN
w tym VAT plus koszty wysyłki
  • 9 lameli
  • do okien prostokątnych
  • możliwość wyboru montażu bezinwazyjnego
  • produkt wykonany na wymiar do mm
  • przystępna cena
Zachęcamy do zamówienia bezpłatnych próbek tkanin.Proszę kliknąć tutaj, aby przejść do zamówienia.
-20%

Żaluzje Premium Drewniane

cena przed rabatem 446,20 PLN
od 356,96 PLN
w tym VAT plus koszty wysyłki
  • około 50 lameli
  • sterowanie ręczne / elektryczne
  • lamele o szerokości 50 i 65 mm
  • możliwość wyboru montażu bezinwazyjnego
  • produkt wykonany na wymiar do mm
Zachęcamy do zamówienia bezpłatnych próbek tkanin. Proszę kliknąć tutaj, aby przejść do zamówienia.
-20%

Drewniane żaluzje - ponadczasowy czar i elegancja

Wybierając osłony okienne, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale także estetykę ich wykonania oraz to, w jaki sposób mogą dopełnić charakteru wnętrza. Żaluzje drewniane świetnie spełniają się w obu tych rolach. Doskonale chronią przed promieniami słonecznymi, a ich odpowiedni design potrafi nadać pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu i wydobyć jego unikalne cechy. Mają swoje zastosowanie zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych oraz industrialnych projektach.

Łatwo je dostosować do reszty wystroju, zarówno dzięki dopasowaniu kolorystycznemu, jak i wykończeniu lamelek. Drewniane żaluzje wewnętrzne zazwyczaj mają różną szerokość, co można wykorzystać do stworzenia lekkiej atmosfery, szczególnie w modernistycznym wystroju. Pomaga w tym również możliwość mocowania na różne sposoby, co umożliwia zgranie się z danym modelem okna.

Żaluzje drewniane

Jak dobrać drewniane żaluzje?

Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na to, aby drewniane żaluzje dopasowane były do stolarki okiennej. Pierwszym argumentem, przemawiającym za tym rozwiązaniem, jest fakt, że bardzo rzadko wymienia się okna, a co za tym idzie, te dwa elementy powinny dobrze ze sobą współgrać. Naturalnie, jeśli rama okna jest jasna, to należy wybrać również jasne lamelki żaluzji drewnianych. Analogicznie postępujemy w przypadku ciemnego koloru. Ważne, aby był to podobny odcień tej samej barwy.

Jeśli okno ma standardową, białą ramę, dobierając do niego rolety drewniane warto sugerować się kolorem podłogi lub mebli. Motyw przewodni wnętrza doskonale skomponuje się z zawieszonym na oknie produktem, który będzie świetnie uzupełniał charakter, jaki chcieliby Państwo nadać pomieszczeniu.

Gdy dobieramy żaluzje drewniane do pokoju o charakterze skandynawskim, w którym najpewniej dominuje biel, to zaleca się wybranie jasnego koloru lamelek. Sprawdzi się beż, szarość i wszystko pomiędzy tymi barwami. Jeśli zaś chcemy dopasować produkt do klasycznego wnętrza o masywnych, hebanowych meblach, to idealnie wpasują się tu ciemne artykuły.

Żaluzje drewniane a optyczne powiększenie przestrzeni

Warto pamiętać, że właściwie dobrane drewniane żaluzje mają wpływ nie tylko na spójność kolorystyczną. Odpowiedni wybór może dać złudzenie optycznego powiększenia metrażu, który to efekt można uzyskać szczególnie za pomocą jasnych barw. Ciemniejsze zadziałają w sposób przeciwny – wizualnie pomniejszając przestrzeń. Mimo tego, żaluzje wewnętrzne drewniane sprawiają też bardzo przytulne wrażenie, nadając danemu pokojowi ciepły charakter, co również może być nie bez znaczenia podczas projektowania. Warto zwrócić na tę zależność uwagę szczególnie w pokoju dziecięcym oraz sypialni.

Tutaj warto zauważyć, że żaluzje drewniane wewnętrzne świetnie sprawdzą się też w przypadku okien o niestandardowych kształtach. Bardzo dobrze wyglądają na okrągłych bądź uciętych pod skosem otworach.

Czasami uwagę zwraca się też na to, jak żaluzje będą prezentowały się od zewnątrz w postaci zasłoniętej, komponując się z fasadą budynku. W tym przypadku odpowiedni kolor pomoże Państwu ujednolicić charakter domu z perspektywy obserwatora.

Żaluzje basic drewniane

Drewniane żaluzje do domu i do biura

Odpowiednio dobrane żaluzje drewniane mogą też przyczynić się do subtelnego wykończenia przestrzeni o charakterze luksusowym. Ten szlachetny i ponadczasowy materiał z biegiem czasu tylko zyskuje na atrakcyjności. Ich swoisty minimalizm to w tym przypadku bardzo pożądana i jednocześnie uniwersalna cecha, którą można wykorzystać tak w domu, jak i w miejscu pracy.

Żaluzje drewniane wewnętrzne polecamy szczególnie jako element wystroju biura. Poza tym, że dodadzą miejscu przytulnego charakteru, będą pełnić też bardzo pożyteczną funkcję. Nagrzewająca się od sprzętu elektronicznego i promieni słonecznych przestrzeń sprawia, że bardzo szybko spada efektywność pracy, ponieważ nikt już nie chce siedzieć tam, gdzie jest tak gorąco. Montując je na oknach sprawią Państwo, że nie tylko we wnętrzu będzie panować o wiele przyjemniejsza atmosfera, ale także będzie o wiele bardziej atrakcyjne wizualnie, co również jest nie bez znaczenia w miejscu pracy.

Żaluzje premium drewniane

Drewniane żaluzje – czy warto?

Głównymi powodami, dla których ktoś miałby się zdecydować na żaluzje drewniane jest ich ponadczasowa estetyka i funkcjonalność. Istnieją jednak mniej oczywiste zalety, dla których wybranie tego dodatku jest dobrym pomysłem.

Surowiec, z jakiego wykonane są drewniane żaluzje, charakteryzuje się ciekawymi właściwościami. Najczęściej jest to basswood, czyli specjalnie wyselekcjonowana lipa kanadyjska. To trwały materiał, a także dość odporny na zmienne warunki panujące w pomieszczeniu (choć nie należy ryzykować i montować ich w miejscach, w których będą ciągle narażone na wilgoć). Łatwo je też utrzymać w czystości ze względu na ich kolejną własność – antystatyczność, dzięki której nie zbiera się na nich kurz. Taki naturalny materiał nie zawiera też w sobie szkodliwych i drażniących substancji, przez co polecany jest szczególnie osobom cierpiącym na reakcje alergiczne. Osłony z drewna Abachi są za to miękkie i lekkie. Poleca się je wszystkim, którzy oczekują od takiego produktu elastyczności.

Nie należy zapomnieć też o pierwotnej funkcji, dla której w ogóle montuje się żaluzje drewniane, czyli ochronie przed słońcem i zapewnieniu mieszkańcom prywatności. Produkt ten wykonano z materiału, który nie tylko pozwala odciąć się od zbyt intensywnego światła, ale także dość dobrze tłumi dochodzący z zewnątrz hałas. Możliwość precyzyjnego ustawienia przerw między lamelkami sprawia, że regulacja tego, ile promieni słonecznych ma wpaść do środka jest bardzo łatwa. A jeśli całkiem się je zamknie, to zapobiegają także nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia.

Żaluzje drewniane to także bardzo atrakcyjna opcja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie ekologiczny styl życia. W porównaniu do wersji plastikowej lub aluminiowej, te są całkowicie przyjazne środowisku. Na pewno okażą się świetnym wyborem dla domu urządzonego w całości w duchu eko.

Dobrze jest też pamiętać, że te produkty stosuje się do użytkowania wewnątrz. Montując je poza domem, ryzykuje się szybkie zniszczenie produktu przez czynniki atmosferyczne, takie jak mocny wiatr i deszcz, przez które może dojść do wypaczenia lamelek oraz zerwania całej konstrukcji podczas niesprzyjającej pogody.

Drewniane żaluzje w Sunlux24

Przygotowaliśmy żaluzje drewniane, które można dopasować do każdego rodzaju wnętrza, bez względu na to, czy ma wystrój klasyczny, czy też jest zrobione w duchu nowoczesnego minimalizmu. Dowolne dostosowanie produktu na naszej stronie internetowej pozwoli Państwu dobrać odpowiednie parametry wedle potrzeb, a także zdecydować się na ten wariant cenowy, który najbardziej będzie Państwu odpowiadał.

Decydując się na osłony okienne z drewna, trzeba przygotować się na to, że cena zależna będzie od powierzchni, którą będą miały pokryć, oraz wybranej w naszym sklepie internetowym wersji. Sam wybór odpowiedniego produktu jest bardzo prosty. Wystarczy użyć dostępnego na naszej stronie edytora, gdzie będą mogli Państwo określić rodzaj, kolor, a także jakie sterowanie będzie najbardziej odpowiednie do Państwa okien. Dobrać należy też sposób montażu, do którego prosimy o dokonanie dokładnego pomiaru okna, aby można potem było bezproblemowo założyć żaluzje drewniane.

W razie zainteresowania lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Doradcy Sunlux24 pomogą Państwu wybrać najlepszy do projektu produkt w korzystnej cenie!

Inne produkty