Masz pytania? Zadzwoń (+48) 91 88 76 022

Żaluzje fasadowe

cena przed rabatem 857,13 PLN
od 814,27 PLN
w tym VAT plus koszty wysyłki
  • 3 modele
  • duża paleta kolorów
  • sterowanie ręczne / elektryczne
  • produkt wykonany na wymiar do mm
-5%

Żaluzje fasadowe

Oferowane w Sunlux24 żaluzje fasadowe to świetna ochrona przed promieniami słonecznymi w nowoczesnych domach. Są bardzo funkcjonalne, a przy tym też świetnie wyglądają, nadając budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Wiele dostępnych modeli i wzorów pomoże Państwu uzyskać wymarzony efekt, a liczne opcje montażu sprawią, że całe mocowanie będzie można ukryć pod warstwą ocieplenia.

Żaluzje fasadowe – funkcjonalność i łatwość użytkowania

Żaluzje oraz rolety fasadowe idealnie łączą się z nowoczesnym designem. Modne ostatnio duże okna, składające się z sięgającej od sufitu do podłogi tafli szkła, wpuszczają dużo światła i dają wrażenie przestrzenności. Zestawienie ich z naszym produktem sprawi, że całość nie straci na nowoczesności, a stanie się o wiele bardziej funkcjonalna. Te dekoracyjne artykuły sprawiają, że nie trzeba też montować w środku żaluzji.

Całość konstrukcji jest odporna na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz lub mocny wiatr. Wszystko to dzięki odpowiedniemu zabezpieczającemu lakierowi oraz nowoczesnym materiałom. Nie należy więc obawiać się wilgoci bądź długotrwałego działania promieni słonecznych, prowadzących do ich wypaczenia.

Żaluzje fasadowe posiadają też sterowanie ręcznie za pomocą mechanizmu korbkowego. Jednak to rozwiązanie, w którym wykorzystywany jest napęd elektryczny charakteryzuje się większą praktycznością i umożliwia płynne sterowanie. Można pod niego podpiąć jedną lub kilka przylegających do okien sekcji. Szczególnie ucieszą się z tego posiadacze inteligentnych domów, ponieważ cały system można zintegrować z aplikacją obsługującą wszystkie urządzenia. Z panelu, jaki zapewnia smart home, można teraz będzie decydować o tym, ile światła wpuszczamy do środka, albo zaprogramować wszystko tak, by automatycznie zamykało lub otwierało zasłony o określonej godzinie lub w reakcji na bezchmurne niebo.

Fasadowe żaluzje to też bardzo eleganckie rozwiązanie, biorąc pod uwagę perspektywę obserwatora tak z wewnątrz, jak i z zewnątrz. Kasetę oraz prowadnice można zabudować pod warstwą ocieplenia budynku. Dzięki temu widoczne będą tylko lamele, które po podniesieniu schowają się pod elewacją. Jest to szczególnie ważna opcja tych, którym zależy na jednolitej estetyce, którą zepsuć mogą widoczne elementy mocujące.

Żaluzje fasadowe jako część wystroju

Oferowane w Sunlux24 ruchome lamele elewacyjne z powodzeniem pozwolą Państwu nadać wyjątkowego charakteru budynkowi, tak od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Pierwszą rzeczą, którą będzie trzeba wybrać, aby pasowała do pozostałych elementów, jest kolor. W zależności od wykończenia ścian, dobrze zdecydować się na taki, który będzie w podobnym do nich odcieniu.

Nie bez znaczenia pozostaje także sam kształt lameli. Wybierając odpowiedni wariant, można nadać całej budowli lekkości i industrialnego charakteru. Świetnie będą też zgrywały się z minimalistycznym, skandynawskim stylem, który jest ostatnio bardzo modny u deweloperów.

Oprócz tego, jak budynek prezentuje się z tym dodatkiem z zewnątrz, warto też zastanowić się, jaki ma wpływ na wnętrze. Pod tym względem także można dobrać kolor, który będzie widoczny wówczas, gdy cała konstrukcja zostanie opuszczona. Na pewno niezwykłe wrażenie zrobi aranżacja pasująca do barwy mebli i ścian. Kolejnym atutem, mającym wpływ na wystrój, jest tworzony podczas użytkowania klimat. Rozproszone promienie słoneczne nadają wnętrzu przytulnego wyrazu, z której to atmosfery na pewno skorzystają takie miejsca jak salon, pokój dzienny czy sypialnia.

Żaluzje a rolety fasadowe

Wybierając między tymi produktami, należy mieć na uwadze kilka kluczowych różnic. Żaluzje fasadowe pozwalają na regulację kąta lamel, czego nie można zrobić w przypadku rolet. To może być ważne, jeśli chcą Państwo regulować, ile promieni słonecznych ma dostawać się do wnętrza budynku. W tym drugim przypadku można jedynie sterować wysokością, na jakiej znajduje się poziom osłony. Jest to istotne, gdy zależy Państwu na tym, aby nie odcinać się całkowicie od wpadającego do środka światła.

Oba produkty chronią także przed utratą ciepła, choć rolety fasadowe uzyskują w tym nieco lepszy wynik. Przydaje się to szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy nie trzeba przejmować się upalnymi dniami, a zaczyna się sezon grzewczy.

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia ochrony przed hałasem. Zwłaszcza jeśli budynek zwrócony jest w stronę ruchliwej ulicy, co może dawać się we znaki przede wszystkim w godzinach szczytu. Ciągły harmider rozprasza i przyczynia się do zwiększonego dyskomfortu tak domowników, jak i pracowników biura. Dodatkowa warstwa izolacyjna, jaką oferują nasze produkty, pozwala zmniejszyć ilość dźwięków, jakie dostają się do środka. W tym wypadku, ze względu na swoją konstrukcję, rolety fasadowe mogą okazać się nieco bardziej wydajne.

Montaż żaluzji fasadowych

Zależnie od budynku, na którym zostaną zainstalowane, żaluzje fasadowe można zamontować podtynkowo, naokiennie, samonośnie oraz tradycyjnie. Rozwiązanie podtynkowe jest bardzo dyskretne, zazwyczaj schowane pod ociepleniem. Wymaga jednak odpowiedniego planowania już na etapie projektu i budowy, ponieważ można zawczasu powiększyć otwory okienne i przygotować właściwe nadproża.

Produkty naokienne montuje się wraz z framugami okien. Tutaj również dobrze jest uwzględnić to przed montażem i przygotować większe otwory, dzięki czemu łatwiej będzie zainstalować skrzynkę.

Wariant samonośny jest komfortowym rozwiązaniem, które bardzo łatwo zamontować. Wszystko opiera się w tym przypadku na prowadnicach, te zaś można przyczepić zarówno do fasady budynku, jak i do ramy okna.

Zamawiając fasadowe żaluzje z naszej strony internetowej, będą Państwo w stanie dokładnie określić wszystkie wymagane parametry. Zaczynając od modelu, poprzez kolor, sposób sterowania, które może być ręczne lub elektryczne, po rodzaj montażu.

Jakie żaluzje fasadowe wybrać?

Produkty różnią się kształtem i rozmiarami przekroju poprzecznego lameli. Produkowane są w wersjach S, C i Z. Dostępne szerokości każdej z nich to 65 mm, 80 mm i 90 mm.

Wersja w kształcie litery "C" przywodzi na myśl artykuły, jakie montuje się wewnątrz domu. Pasują do praktycznie każdego stylu, w jakim wykończono budynek. Można je otwierać i zamykać pod kątem 180 stopni, dzięki czemu da się bardzo precyzyjnie ustalić, jak mają być w danym momencie pochylone.

Produkty w kształcie liter "Z" i "S" są projektami bardzo industrialnymi, nadają budynkowi dynamicznego charakteru, a także wykazują się lepszymi właściwościami odbijania światła słonecznego, nie zaciemniając przy tym aż tak bardzo pomieszczenia.

Dostępne są dwa rodzaje sterowania: ręczne oraz elektryczne. Te pierwsze wykorzystuje system korbowy, widoczny na schemacie podczas składania zamówienia. Drugi obsługuje się za pomocą przymocowanego do ściany włącznika lub pilota. Przedmioty te można wybrać podczas składania na naszej stronie zamówienia. Płynne sterowanie za pomocą napędu elektrycznego sprawi, że będą Państwo w stanie na bieżąco ustalać, w jakiej pozycji mają się znaleźć lamele, ale jest także opcja ustawienia automatycznego, zależnego na przykład od danej pory dnia. W tym drugim wypadku wszystko można także skonfigurować tak, aby było zintegrowane z funkcjami inteligentnego domu.

Zamów żaluzje fasadowe w Sunlux24

Oferowane przez nas wielofunkcyjne produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dużą ilością dostępnych funkcji i ciekawymi opcjami designerskimi. Za ich pomocą zabezpieczą się Państwo przed słońcem i nadadzą budynkowi ciekawego wyglądu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą wybrać odpowiedni projekt, spełniający Państwa oczekiwania!

Inne produkty